Láďa & Michal Šípkovi

sipek.ladislava(@)seznam.cz
Horní Bříza


     Moc rád bych se s Vámi podělil o pár fotek z průběhu renovace mého nového motorového mazlíčka. Renovace takovéhohle stroje pro mě není novinkou. Mám za sebou renovaci ŠKODY 1000MB. Multicaru M22 jsem již vlastnil v roce 1990, ale jelikož jsem potřeboval něco většího tak jsem ji prodal. Teď po 21 letech jsem opět zatoužil po multicaře tak jsem se vrátil k již zmíněné m22. Na fotkách je již odstrojená a díly jsou připraveny na opískovaní. Postupně sem budu přidávat fotky jak renovace probíhá. Doufám že to stihnu během zimy. Mulča má jméno Tahoun. Budem jí používat pro práci doma i v lese na dřevo.

Proběhlo nastříkání dílů, výměna olejů a diferenciálu. Po měsíci snažení je Mulča opět pojízdná a mnohem hezčí. První pracovní jízda by se mohla uskutečnit do konce listopadu. Mulča díky Vašemu klubu získala doklady k provozu na pozemních komunikacích.
     Hurááá Mulča je ode dneška (27.11.2011) v provozu!!! Už má za sebou výjezd do sběrného dvora, kde mi Mulču všichni obdivovali a divili se, co je to za stroj. Tak jsem je musel poučit, že je to Multicar M22. Většina lidi tento stroj ani nezná. Ve sběrném dvoře proběhla předváděčka, při které sem jim všem ukázal jak se s ní manipuluje. :-)
S pozdravem Láďa a Michal.     Nastala nám zima a jelikož Mulča bude pracovat i v tomto počasí tak bylo nainstalováno topení. Mulča o víkendu zažila opravdovou zátěžovou zkoušku! Rozhodl jsem si k Vánocům pořídit nový bazén, tak Mulča odvozila všechnu suť ze starého. Při poslední asi 14té káře nastala první závada. Nedostatečně jsem kontroloval stav nádrže a tak mi Mulča nechala ve sběrném dvoře. Ještěže máme benzinovou pumpu cca 300m od sběrného dvora.Oprava proběhla rychle :-D Díky této zkoušce jsem vyzkoušel i topení které funguje na jedničku. Dokonce jsem obdržel velmi trefnou cedulku s nápisem NEŘÍZENÁ STŘELA, což já opravdu jsem :-D


Unor 2012

Tento týden nám do rodiny přibyl nový motorový člen. Tímto členem je Multicar m22 dempr. Koupil jsem si ji od kamaráda, který ji chtěl sám zrenovovat, ale pak zjistil že se unáhlil a nemá na to tolika času jako já. Původně za ní chtěl 12 000Kč, to jsem odmítl za takový vrak dát. Tak jsem mu nabídl 6 000 Kč a nakonec jsme se dohodli na kompromisu 8 000Kč. Jelikož má multicara prasklé péro a nejspíš i ohnutý rám a kdoví na co ještě narazím při rozebírání. Prostě je ve velmi špatném stavu :-( Naštěstí tyto závady nevadí provozu takže dempr je pojízdný. Postupem času dojde na renovaci i této mulči.Tak dlouho jsem kolem Mulči chodil až jsem jí zavezl zpět do garáže. Mulču jsem do šroubku rozebral a tím začala renovace. Začali jsme u rámu, o tom jsme od začátku věděli že je ohnutý, jenomže při odstrojení jsme zjistili, že je dokonce překroucený. Mulča byla nejspíš nabouraná, trvalo nám dva dny než jsme ho narovnaly, rovnání se zdařilo a Mulča zas stojí rovně. Pomalu jsme dávali zpět věci na rám. Proběhla výměna oleje v diferenciálu ( asi ho již předemnou někdo měnil protože byl celkem čistý), udělali se brzdy ( výměna všech prasátek za nové ). Mulča dostala červenou brzdovou kapalinu, tak jak to má být v originále. Gumy byli zpuchřelé, tak dostala i nové gumy. Přední čelo bylo vyměněno ( čelo bylo v havarijním stavu, takže klempíř by měl spoustu práce s jeho opravou ) a opískováno jako všechny ostatní plechové díly. Po opískování proběhlo lakování ( silničářská oranžová ). Mulča získává svoji podobu. Při dávání dílů zpět bylo zjištěno že některé díry byli i převrtané, takže opět proběhli menší opravy, aby jsme docílili původní podoby Mulči.Poslušně hlásím, že Mulča má renovaci za sebou :-) Mulča také obdržela doklady, abych s ní mohl všude jezdit. Pro větší nakládky jsem dodělal na sklápěcí korbu sajtny. Vše si můžete prohlédnout na fotkách. Někdy v budoucnu bych chtěl ještě získat žebřík a také ho zrenovovat, ale to je zatím hudba budoucnosti. Zajisté až ho budu mít tak budu opět vystavovat postupnou renovaci na těchto stránkách. Je trošku škoda, že u nás na Plzeňsku nejsou nějaké Mulča srazy, moc rád bych se nějakého zúčastnil.hurá máme multicaru číslo 3! Kterou ještě ve sbírce nemáme. Přivezli jsme ji v havarijním stavu, vypadala jako kdyby přijela z války. Stav je vidět na fotkách. Pořizovací cena v pojízdném stavu byla 6000 kč, ale ani se neptejte kolik jsme již do ní nastrkali... Takže Mulča v tomto stavu již není prodejná, nikdo by nám to nezaplatil... :-) Co se týče oprav (brzdy, spojka, diferák, přední náprava, výměna skoro všech plechů, nově vyrobené originál sajty i s prolisy) prostě vše vyměněno. Právě jsme v přípravách pro elektrikáře, jelikož elektrika nebyla na Mulče téměř žádná... Nápís MULTICAR 22 jsme zakoupili zde v klubu od Honzy M., myslím si že s nápisem odvedl velmi slušnou a pěknou práci.Rok 2015

po delší odmlce se Vám musím pochlubit svým novým příslušenstvím k Mulče a tím je valník. Je to 3 stranný sklápěč, předchozí majitel demontoval mailer a pumpu, bohužel netuším co ho k tomu vedlo. Takže mě čeká shánění věcí, abych to dal zpět do chodu. Kdyby se mezi Vámi našel někdo kdy by měl funkční sklápění byl bych moc rád kdyby mi to nafotil jak to má správně fungovat. Nebo mi poraďte čím to mám nahradit?

video valníčku za multikárou a krkolomná cesta multikáry mezi domy.

https://www.youtube.com/watch?v=koDYzJtCffE&feature=youtu.be         https://www.youtube.com/watch?v=No76NuXwWIY

https://www.youtube.com/watch?v=No76NuXwWIY