David Bradáč , Libomyšl

                                                                                                             bradac95@gmail.com

 

 

Ahoj, multikára se mi líbila už dávno, ale měl jsem plný dvůr traktorů a ostatních strojů, a nebyl čas. Loni jsem všechno rozprodal a začal schánětmulču. Objevil jsem jednu za Benešovem cca 70 km od nás. Vypadala jak z lomu, chytla na jeden válec, dráty měla bez izolace, ale jela ! Koupil jsem jí, a manželka mě táhla na laně domů. Po cestě se kously brzdy na levém předním kole, upadla páka řízení, nakonec  jsem dojel bez lana jen na ručku a manželka dělala pojízdnou dílnu. Vyjeli jsme v 17 h přes Benešov,  Dobříš a Hostomice. Po 6 hodinách jsme utahaní dojeli domů. Zařídil jsem doklady, udělal plechy, narovnal a vyztužil rám. Dál nové brzdy, elektriku a nástavbu na korbu. Začal jsem vozit drobné uhlí a štěpky, tak jsem udělal nové bočnice z 3 mm plechu.
Vydělala si na nové pneumatiky. Dostala novou spojku a spojku větráku a dynama ze Zetoru super od vstřikovacího čerpadla. Naposled žhaviče a tachometr z M25. Teploměr oleje jsem umístil do filtru, čidlo pasuje do záslepky v horní části. Dostal jsem tlakovou nádrž, tak mulča má výměnnou nástavbu, kterou vozím vodu a občas i něco voňavějšího.
Občas jsem zachytil o brzdové trubky pod nárazníkem, tak jsem pod něj přišrouboval malé L profily. Na vesnici nepostradatelná mašinka!